İnovasyon Türkiye

Gaziantep Teknopark
24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen İnovasyon Türkiye Fuarı’na katılmıştır.

İkincisi düzenlenen Türkiye İnovasyon Fuarı’nda, Türkiye’nin tüm firma ve kuruluşlarının sonuçlandırılmış en yenilikçi projelerini, Türkiye’nin gelişen ve teknoloji üreten yüzünü tüm dünyaya göstermek amacı ile 850’den fazla yeni buluş sergilenmiştir.

İnovasyon Fuarı, firma ve kuruluşların kendi ar-ge merkezlerinde veya Teknopark, Tekmer gibi teknoloji merkezlerinde, büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş en ileri ve en yenilikçi projelerinin, ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak ve girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamı sağlayarak hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmiştir.

Gaziantep Üniversitesi fuarda yer alan ve projelerini tanıtan 36 üniversiteden biri olmuştur. Fuarda Gaziantep Teknopark, Target Teknoloji Transfer Ofisi, akademisyenler ve öğrenciler ile birlikte, yürütülen projeler ve Gaziantep Üniversitesi başarı ile tanıtılmıştır. Fuarda Gaziantep Teknopark’ın ve Teknopark bünyesindeki firmaların yürüttüğü projelere yer verilmiştir. Yeni kurulan Target Teknoloji Transfer Ofisi gösterdikleri faaliyetler hakkında bilgi vermiştir. Teknopark’ın yürüttüğü IPA projesi ve bu proje kapsamında kurulacak olan Teknoloji Transfer Merkezi, inkübatör bina ve binaiçindeki nanoteknoloji çalışmalarının yapılacağı laboratuarlar hakkında detaylı bilgi verilmiştir.Ayrıca fuarda girişimci firmalardan SeyfArge’nin fıstık çıtlatma makinesi ve ardından lazer ile kontrol makinesi, ceviz kırma makinesi, KK Teknoloji’nin sesli göz ve 3 tekerlekli araç projeleri yer almış ve birçok firmaya tanıtılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 3/10/2014